O nas

Krótka historia Claret Gospel

W naszym kraju trwają ciągłe zamieszki. Wojna przyniosła tysiące zabitych i rannych, kilka milionów przesiedlonych. Podział etniczny, bezprawie, korupcja, bandytyzm, choroby, bieda..... to skutki wojny. Trudno jest podać polityczne rozwiązania, a wszystkie dotychczasowe działania są raczej maskaradą. Ucieczką od Prawdy i Sprawiedliwości prowadzi do beznadziejności... w tej sytuacji zwracamy się z prośbą o Waszą modlitwę. Chcemy u stóp "Czarnej Madonny" wyprosić Pokój w naszej ojczyźnie.

Grupa 14 czarnych braci z naszych misji na Wybrzeżu Kości Słoniowej, reprezentująca liczne chóry, zaprasza do wspólnego wielbienia naszego Pana na sposob afrykanski. Proponujemy wspólną modlitwę i zabawę w stylu "Gospel" i jej odmiany zwanej "Negro". Będziemy śpiewać w języku angielskim, francuskim i ok.10 językach etnicznych (Wybrzeża, Gany, Burkina Fasso, Mali, Afryki Południowej). Spróbujemy, chociaż Wasz język jest bardzo trudny, zaśpiewać po polsku. Zapraszamy do wysłuchania światowych standardów muzyki "Gospel" w naszej interpretacji. Oczywiście zobaczycie nas w kreacjach zaprojektowanych przez nas samych i szytych przez specjalistów afrykanskich.

Ale nie tylko muzyką gospel będziemy chwalić Pana. Wszystkim tym, którzy z różnych powodów nie mogli się spotkać z nami w ubiegłych latach damy okazję do niezapomnianych chwil spotkania z kulturą afrykańską: bębny, kalabasty, grzechotki, kastaniety, djembe, balafony i inne afrykańskie instrumenty „zmusza” Was do tańca... Ludowe orginalne stroje z regionu Afryki zachodniej (4 krajów), fryzury; Was oczarują...

Niech autentyczna radość wspólnego spotkania z Bogiem będzie motywacją wszystkich naszych ewangelizacyjnych spotkań.

Grupa „CLARET - GOSPEL” (skład):
2-basy
3-tenory
5-soprany
4-alty

Już w tym liście bardzo dziękujemy wszystkim organizatorom. Specjalne gorące podziękowania dla wszystkich proboszczów, kochających i konkretnie wspierających misje święte.

Niech dobry Bóg Wam wszystkim wynagrodzi.

O. Roman Woźnica cmf
Aktualizacja: 2015-09-30 16:32:19