Paczyna, ul. Wiejska 67, 44-120 Pyskowice
503 665 979 / biuro@fundacjazostawslad.pl

BIOGRAFIA GRUPY

Grupa ewangelizowała już w Polsce w latach: 2002, 2003, 2005, 2007, 2009, 2012, 2013, 2014, 2015 i 2016.  W całej Polsce tysiące wiernych w setkach parafii, w katedrach i małych kościółkach było już świadkami entuzjazmu, radości, wiary i wszystkiego tego, co daje nasz Pan Jezus Chrystus i to co płynie z serc afrykańskich chrześcijan.  Za każdym razem kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce. Niesłabnące zainteresowanie spotkaniami i ciągle napływające zaproszenia są potwierdzeniem otwarcia się na nową formę ewangelizacji. Wielkim doświadczeniem i wyróżnieniem były zaproszenia na: koncert Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie, 49 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim, 17 Międzynarodowy Festiwal Muzyk Organowej w Lublinie, 6-y Międzynarodowy Festiwal w Szczecinie, Noce Kościołów we Wrocławiu, 10-y cykl Letnich Koncertów w Pławniowicach w rok 2013, , koncert „gospel” w Radiowej 3…to tylko niektóre z koncertów w ostatnich latach. Można by jeszcze wspomnieć programy : Kawa czy herbata, Pytanie na śniadanie, My Wy Oni, koncerty w telewizji TRWAM, Radio Silesia, Rzeszów, Jasna Góra, Piekary, Rodzina, eM, Serbinów….

Kraj pochodzenia:   Wybrzeże Kości Słoniowej - Afryka.

Nazwa grupy:          „Claret  Gospel” - pochodzi od założyciela Misjonarzy Klaretynów; świętego Antoniego Marii Klareta.

Założyciele i odpowiedzialni: Misjonarze Klaretyni pracujący na Wybrzeżu Kości Słoniowej - ojcowie: Roman Woźnica ( przez 20 lat)  i Andrzej Kobyliński (25 lat -nadal).

Data założenia:       24.10.2001 roku w Abidjanie. ( Data śmierci św. A.M. Klareta 1870)

Motto – myśl przewodnia :   Caritas Christi Urget Nos (2Kor 5,14)MIŁOŚĆ CHRYSTUSOWA PRZYNAGLA NAS

Cele grupy:             Grupa ewangelizacyjna  „Claret Gospel”, przedstawia jak śpiewem i tańcem modli się Afryka. Swą modlitwą, śpiewem i bogatą  choreografią dzieli się  przeżywaniem wiary, która w ich kraju jest głoszona zaledwie od 130 lat. „Claret-Gospel” nie jest zawodowa grupą muzyczną. Wszyscy członkowie chcą dobrowolnie śpiewem wielbić Boga, pielęgnować tradycyjne śpiewy i tańce, ukazywać  chrześcijańskie wartości, działać na rzecz pokoju i sprawiedliwości w kraju i za granicą. Przykładem własnego życia i zachowania chcą przeciwdziałać zjawiskom rasizmu i braku tolerancji. Prowadzą prelekcje, konferencje, warsztaty itp. w ramach wymiany kulturowej.

Liczba członków:    10 – 15 osób pochodzących z różnych dzielnic Abidżanu i miasta Bouafle, z parafii gdzie pracują misjonarze klaretyni.  Na co dzień śpiewają w różnych chórach kościelnych i pomagają księżom misjonarzom.

Wyjazdy: Koncerty w rodzinnym kraju i dziesięć   wyjazdów do Polski. Wyjazd do Niemiec i Czech.

W PRZYGOTOWANIU 11 EWANGELIZACJA 2018 POD TYTUŁEM JESTEŚMY NAPEŁNIENI DUCHEM ŚWIĘTYM